Executive Team

Jamie Bennett

Jamie Bennett

Chief Executive Officer

Jamie is in his 4th Year of the Commerce Program. Previously, he was a Portfolio Manager for the Energy and Utilities sector.

AJ Sachdev

AJ Sachdev

Chief Investment Officer

AJ is in his 4th Year of the Commerce Program. Previously, he was an Analyst for the Healthcare sector.

Anchal Thind

Anchal Thind

Chief Strategy Officer

Anchal is in her 4th Year of the Commerce Program. Previously, she was a Portfolio Manager for the Consumers sector.

Senior Portfolio Managers

Tina Huang

Tina Huang

Healthcare

Tina is in her 4th Year of the Commerce Program.

Sheel Dalal

Healthcare

Sheel is in his 4th Year of the Commerce Program.

Nikola Cugalj

Nikola Cugalj

Consumers

Nikola is in his 4th year of the Commerce Program. 

Mona Soni

Consumers

Mona is in her 4th Year of the Commerce Program. 

Matt Halpen

Matt Halpen

Energy & Utilities

Matt is in his 4th Year of the Commerce Program.

Tawfek Abdelwahed

Tawfek Abdelwahed

Financials

Tawfek is in his 4th Year of the Commerce Program. 

Max Bernardi

Max Bernardi

Industrials

Max is in his 4th Year of the Commerce Program. 

Shivam Aggarwal

Shivam Aggarwal

Metals & Mining

Shivam is in his 4th Year of the Commerce Program.

Allen Chen

Allen Chen

Technology, Media & Telecom

Allen is in his 4th Year of the Commerce Program.

Karan Goyal

Karan Goyal

Technology, Media & Telecom

Karan is in his 4th Year of the Commerce Program. 

Junior Portfolio Managers

Ruchira Gupta

Ruchira Gupta

Healthcare

Ruchira is in her 3rd Year of the Commerce Program.

Taras Wylynko

Taras Wylynko

Consumers

Taras is in his 3rd Year of the Commerce Program. 

Cole McAleese

Cole McAleese

Energy & Utilities

Cole is in his 3rd Year of the Commerce Program.

Cam Ayotte

Cam Ayotte

Financial Institutions

Cam is in his 3rd Year of the Commerce Program.

Callum Dye

Callum Dye

Financial Institutions

Callum is in his 3rd Year of the Commerce Program.

Andrew Horner

Andrew Horner

Industrials

Andrew is in his 3rd Year of the Commerce Program. 

Martina Zou

Martina Zou

Metals & Mining

Martina is in her 3rd Year of the Commerce Program.

Esha James

Technology, Media & Telecom

Esha is in her 3rd Year of the Commerce Program. 

Analysts

Swetha Akkur

Healthcare

Swetha is in her 2nd Year of the Commerce Program.

Ttisa Rashford

Healthcare

Ttsia is in her 2nd Year of the Commerce Program. 

Matt Hohner

Consumers

Matt is in his 3rd Year of the Commerce Program.

Sanuree Pathiranawasam

Consumers

Sanuree is in her 3rd Year of the Commerce Program. 

Alton Loveys

Alton Loveys

Energy & Utilities

Alton is in his 2nd Year of the Commerce Program.

Ben Kavanagh

Energy & Utilities

Ben is in his 2nd Year of the Commerce Program. 

Michelle Chou

Financial Institutions

Michelle is in her 2nd Year of the Commerce Program.

Petar Mijacevic

Petar Mijacevic

Industrials

Petar is in his 2nd Year of the Commerce Program. 

Tyler Forrest

Industrials

Tyler is in his 2nd Year of the Commerce Program.

Luke D'Ambrosi

Metals & Mining

Luke is in his 2nd Year of the Commerce Program. 

Lola Jiao

Metals & Mining

Lola is in her 2nd Year of the Commerce Program.

Jun Lim

Technology, Media & Telecom

Jun is in his 2nd Year of the Commerce Program.

Operations Team

Kyra Wells

Kyra Wells

Director of Information Technology

Kyra is in her 4th Year of the Commerce Program. 

Cindy Xie

Director of Marketing & Publications

Cindy is in her 2nd Year of the Commerce Program.